Strach przed zarażeniem chorobami u dentysty

Odebrałem wyniki i wszytsko mam w porzadku ob w normie a crp bardzo niskie co oznacza ze nie ma zakazenia , byłem u dentysty 2 lata temu i boej sie , na żółtaczek byłem szczepiony hiv raczej u dentysty ciezko ale o hcv sie boje , dodam ze dentysta przy mnie rozwijaj pudełko i wyciagał z niej wiertło czyli widocznie takie wiertlo bylo sterylizowane , bo ktos jesli by nie przestzegal tego to raczej nie chowaj by w pudełko tylko normlanie kładł , rodzice mowi ze jestem głupi i mam sie nieprzejmowac

Trochę więcej zaufania do ludzi, Panu tez będzie łatwiej żyć :-)

Każdy gabinet dentystyczny ma obowiązek sterylizacji sprzętu.Jest to kontrolowane przez sanepid.
większe ryzyko zakażenia się wymienionymi chorobami jest u fryzjera( lub kosmetyczki), którego na ogół ludzie odwiedzają częściej niż dentystę.
Nie ma co przesadzać!