Strach przed zarażeniem się HIV

Witam, chcialbym zapytać jak zachować zdrowy rozsądek a propo profilaktyki hcv, hiv. Nie wiem czy cierpie na chorobe psychiczną czy moj strach jest uzasadniony, ale boje się że moge sie zarazic ktoryms wirusem, dlatego ze chodząc po rożnych miejscach napotykam krew np. na dworcu wdepnąłem na plame o srednicy szklanki dosc swiezej krwi, może za bardzo zwracam na to uwage ale czesto gdzies na ulicy jest krew. Boje sie ze wtedy dotkne podeszwa np. do plecaka, a później zranioną ręką dotkne plecak.

Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo zarazić się HIV. Gdyby na Pana pytanie "jak zachować zdrowy rozsądek" istniała prosta odpowiedź typu "to niech Pan poczyta na ten temat" lub "zdrowy rozsądek zachowa Pan jeśli..." to już pewnie by Pan to dawno zrobił. Wydaje mi się, że Pana lęk ma jakąś formę ochronną, ale może warto by poruszył Pan to na spotkaniu z psychoterapeutą. Zachęcam do tego gorąco.