Strata trzech bliskich osób

Opisywałam wczesniej swoja sytuacje:nagla smierc3 bliskich mi osob w ciagu2 tygodni,nekania przez bylego chopaka i otrzymalam wiele pomocy, rozmawialam z zaufana nauczycielka..pomoga nawet bardzo..ale na tym sie nie skonczylo jak zaczelo sie ukladac,pracowalam ponad sily w szkole wiele konkursow,duza pomoc w organizacji konkursu na skale malopolski w naszej szkole,a dzis dowiedzialam sie,ze i tak kazdy ma gdzies co zrobilam,a pojawily sie pretensje,szkola byla ucieczka,a teraz tylko dobija

Oprócz wsparcia bliskich w tej sytuacji warto także skorzystać z pomocy psychologa. Nie tylko pomoże przepracować traumę straty i przeżyć żałobę, ale także wesprze i pomoże poradzić sobie w relacjach z rówieśnikami i innymi ludźmi. Może to być zarówno psycholog szkolny, jak i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna lub Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Witam,

Nie znam kontekstu, ale pojawia mi się myśl "że dużo zajęć, wiele aktywności "coś" zagłusza, kiedy jednak jesteśmy "sam na sam", emocje wracają.

Może warto rozważyć rozmowę z psychologiem? Skoro zainteresowanie i wsparcie ze strony życzliwej osoby (nauczycielki) wcześniej przynosiło skutek.
Bezpłatnie można zgłosić się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej lub Poradni Zdrowia Psychicznego, w niektórych miastach bezpłatnie można uzyskać pomoc psychologiczną / psychoterapeutyczną przy Ośrodkach Pomocy Społecznej.

Pozdrawiam

Witam serdecznie. Bardzo wielu trudnych sytuacji doświadczyła Pani ostatnio. Dodatkowo, jak jest się tak młodą osobą, trudno jest rozumieć i poukładać sobie to wszystko. Rozumienie zaś tego, czego w życiu doświadczamy, pomaga nam odkryć nasz udział w tych sytuacjach - jest początkiem do dokonywania korzystnych zmian. Myślę, że warto, by skorzystała Pani z pomocy specjalisty, który pomoże Pani porządkować emocje, lęki, pragnienia, czy potrzeby. Poszukała Pani wsparcia w nauczycielce - to bardzo dobrze. Myślę, że warto wybrać się na rozmowę do pedagoga lub psychologa szkolnego - może on pomóc zrozumieć sytuację w szkole. Warto też poszukać pomocy wyszkolonego psychoterapeuty który, będąc z Panią w regularnym kontakcie, pomoże bardziej poznać siebię samą i lepiej radzić sobie w relacjach z innymi.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Witam,
Pamiętam opisywane przez Panią trudności. Pomoc nauczycielki okazała się strzałem w 10tkę dopóki nie pojawiły się nowe problemy. Może warto skorzystać z pomocy specjalisty (psycholog/psychoterapeuta)? Regularne wizyty pomogą w polepszeniu funkcjonowania.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska