Strefa bezpieczna przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam pytanie takie iż, w zeszły poniedziałek skończyłam brać tabletki anty z blistra i powinnam wziąść we wtorek Ale zapomniałam i wzięłam w środę o 19 a około 17 był stosunek i mam pytanie czy jest możliwość ciąży? Bo byłam dziś u lekarza pediatry i powiedziała mi że wtedy kiedy byl stosunek tzn w środę była to strefa bezpieczna ponieważ nie zaczęła się owulacja czy to prawda? Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie byłbym tego tak pewny. Rzeczywiście raczej nie ma powodów do obaw, choć nie można dać gwarancji. Bezpieczny jest tylko tydzień pod warunkiem rozpoczęcia kolejnego opakowania w 8 dniu.