Strefy podwyższonego sygnału w istocie białej a operacja guza mózgu

po stronie lewej w przyleganiu do namiotu mozdzku widoczna jest strefa o wym.8x6 mm o nieznacz.obnizonym sygnale w T1,hyperintesywna w T2 i flair, silnie wzmacniaj.po podaniu kontrastu, moze odpowiadac oponiakowi.Zmiana modeluje lewy plat potyliczny.Ponadto obustronnie w istocie bialej pojedyncze strefy sr.do 3 mm o podwyzszonym sygnalew T2 i FLAIR o charakterze demielinizacji. PYTANIE czy musze poddac sie juz operacji , czy czekac az sie guz powiekszy
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oponiak jest nowotworem mózgu, który zazwyczaj jest łagodny, bo aż w około 90% przypadków. Głównym zagrożeniem wynikającym z obecności i wzrostu tego nowotworu jest ucisk na tkankę mózgową a w szczególności na ważne ośrodki mózgowe. Ważne w tym momencie czy odczuwa Pani jakieś dolegliwości związane z w/w. Operację można warto przeprowadzić jak najwcześniej. Polecam konsultację z neurochirurgiem oraz artykuł w tej tematyce