Stres a brak wzwodu

Witam! Mam 19 lat i mam problem ze wzwodem spowodowany stresem. Wcześniej nie miałem takich problemów, normalnie współżyłem z partnerką. Dodam, że w międzyczasie także masturbowałem się. Jednak jakiś czas temu pojawił się problem, po dłuższym okresie abstynencji seksualnej (podczas której masturbowałem się, aby rozładować napięcie) doszło do stosunku no i niestety brak wzwodu. Zacząłem się tym denerwować a sytuacja się powtarzała parę razy. Jednak jakiś czas temu przełamałem się i w końcu stosunek się udał. Przez jakiś okres było dobrze a ja wróciłem do starych nawyków, czyli oprócz seksu także masturbacja. No i ostatnio znów była klapa. Jestem totalnie załamany bo nie potrafię się rozluźnić, gdyż ciągle myślę czy dam radę czy nie co doprowadza do tego że nie mogę osiągnąć wzwodu. Jak mogę sobie z tym poradzić?

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Proszę Pana. Masturbacja może być nałogiem takim samym jak alkohol czy papierosy. Każdy mężczyzna jest zdolny tylko do określonej ilości stosunków w danym czasie (indywidualna ilość) jeśli "wyczerpie" Pan ten limit masturbując się, to efektem może być brak stosunku z partnerką. Stres może pogłębiać ten efekt. Wydaje mi się, że w Pana przypadku nie jest źródłem problemu. Należy wytrzymać kilka, kilkanaście dni w abstynencji (bez masturbacji) a przy zbliżeniu z partnerką nie powinno być problemu. 

Jeśli przerwanie masturbacji stanowi dla Pana duży problem należy poradzić się lekarza. Jeśli mimo przerwy problem nadal będzie występował możliwe, że konieczne będzie szukanie innych przyczyn. 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty