Stres a ryzyko wystąpienia udaru

Witam .Czy przewlekły stres może spowodować udar?Stres od kilku lat.Lorazepam juz nie pomaga.

Udar mózgu powstaje na wskutek migotania lub wady serca i przy wysokich wartościach ciśnienia tętniczego krwi, lorazepam jest lekiem uzależniającym nie stosuje się przewlekle tym bardziei w młodym wieku należy zgłosić się do psychiatry celem zmiany leku, pozdrawiam.