Stres i bulimia u 31-latki

witam mam pytanie .ogromny stres ,czasem pieczenie w klatce piersiowej niskie poczucie walsnej wartosci , bulimia.mam gorszy stan nie wiem jak rozladowywac napiecie, placze codziennie czesto nie panuje nad soba moge rzucic cos w domu jakis przedmiot nie radze sobie .Mam stresujaca prace wiem kazdy ja ma.Co mam robic

Witam serdecznie,

Nie warto czekać, aż problem sam się rozwiąże. Szkoda życia. Namawiam na podjęcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która jest skutecznym sposobem radzenia sobie z takimi problemami jak Pani.

Podczas psychoterapii zaburzeń odżywiania, w tym bulimii, którą prowadzę z moimi pacjentkami wykorzystuję podręcznik "Jak pokonać objadanie" Ch. Fairburna. Proszę koniecznie tam zajrzeć, a będzie Pani mogła już dziś zacząć radzić sobie z problemem.

Pierwszym krokiem w terapii bulimii jest wprowadzenie regularnego wzorca odżywiania: 3 posiłki i 2 przekąski (śniadanie, 2. śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja). Nie wolno przy tym podjadać pomiędzy posiłkami oraz wymiotować. W książce opisane są też metody, jak poradzić sobie z chęcią objadania, np. zajęcie się jakąś aktywnością i inne. Już po kilku tygodniach pracy z moimi pacjentkami w ten sposób problem bardzo się zmniejsza a napady objadania i wymioty zdarzają się tylko od czasu do czasu. Cały proces terapii trwa 20 tygodni. W dalszej części zajmujemy się pracą z emocjami, z niską samooceną, z perfekcjonizmem i z nieradzeniem sobie z nastrojem, które to mechanizmy często leżą u podłoża zaburzeń odżywiania. Skuteczność leczenia jest bardzo wysoka: 80-90%.

Jeśli może Pani pozwolić sobie na psychoterapię prywatnie do czasu przyjęcia do szpitala, to serdecznie zapraszam. Jeżeli nie ma takiej możliwości, proszę zajrzeć do książki.

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki,
Marta Dziekanowska