Stres i panika u 20-latki a sposoby na wyciszenie

Witam, mam 20 Lat i jestem bardzo zestresowana, mam różne lęki i często wpadam w panikę, chcę zapytać o jakieś delikatne leki aby się troszeczkę wyciszyć, dodam również że choruję na jaskrę. Dziękuję

Witam,
jeśli chodzi o leki ziołowe warto zapytać o możliwość ich stosowania farmaceutę. Jeśli chodzi o farmaceutyki przepisywane przez lekarza proszę skorzystać z konsultacji. Jedynie po zebraniu dokładnego wywiadu specjalista może przepisywać właściwe środki. Myślę, ze w przypadku reakcji stresowych może Pani rozważyć również konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą. W czasie takich spotkań może nauczyć się Pani radzenia sobie ze stresem bez wykorzystania farmakologii
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam,
zanim zacznie Pani zażywać jakiekolwiek lekarstwa, proszę zgłosić się do psychologa bądź psychoterapeuty (najlepiej pracującego w nurcie poznawczo-behawioralnym).
Lekarstwa niestety jedynie tłumią zaburzenia lękowe, natomiast nie rozwiązują głównej przyczyny powstawania lęku.
Proszę wziąć również pod uwagę, że wszystkie leki mają jakieś skutki uboczne a niektóre z grupy leków przeciwlękowych, mogą również uzależniać.
Psychoterapia pomoże Pani, jak wykorzystać swoje zasoby i techniki terapeutyczne by samodzielnie radzić sobie z lękiem. Umiejętności jakich nauczy się Pani podczas spotkań z psychologiem, będą Pani służyły na lata w różnych sytuacja. Polecam zatem serdecznie.

trzymam kciuki za szybki powrót do równowagi
pozdrawiam
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

Dzień dobry,

do łagodniejszych i bezpieczniejszych leków przeciwlękowych należy hydroksyzyna, ale powinna być zapisana dopiero po konsultacji z lekarzem. Jest też cała gama łagodnych leków ziołowych. Same leki nie usuną jednak źródła problemu, tylko zniweluje jego objawy. Sposobem na trwała zmianę jest podjecie psychoterapii - jeśli źródło lęku ma podłoże nerwicowe, to moim zdaniem najlepiej nadawałaby się psychoterapia psychodynamiczna, ale to da się rozstrzygnąć dopiero po konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam.
http://zajaczkowski-psychoterapia.pl