Stres przed pójściem do pracy u 21-letniego mężczyzny

Witam, mam problem ze stresem. Trwa to ok. 2 miesięcy. Zawsze łapie mnie wieczorem, godzine przed snem (o ile idę do pracy na rano), popołudniu również godzine przed wyjściem. Wszystko mija kiedy jestem już w pracy. Nie mam stresującego zajęcia, ani żadnych problemów w pracy. Najgorzej jest po weekendzie lub po dłuższym wolnym. Nie wiem kompletnie co mam robić. Zaczynam chodzić po pokoju w kółko, zamartwiać się, panikować. Proszę o pomoc, bo powoli mnie to wykańcza.

Warto może udać się do specjalisty, by przestać się niepotrzebnie męczyć. Psycholog powinien wskazać sposób postępowania bo bliższym zbadaniu sprawy.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Skutecznej pomocy może udzielić Panu psycholog lub psychiatra, ale musi się Pan udać z wizytą. Takich problemów nie uda się rozwiązać korespondencyjnie. A problem jest i to niemały. Wspólnie z terapeutą na pewno uda się ustalić przyczynę, a przynajmniej sposób na redukcję lęku.
Powodzenia!

Przyczyną tego typu problemów może być utrwalony lęk przed oceną. Jednak korespondencyjnie ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to dosyć złożone pytanie. Polecam skontaktować się z psychoterapeutą lub psychiatrą.

Witaj,
taki niepokój może wynikać z niepewności o pracę,również dlatego,że jest interesująca a Ty sam nie wierzysz we własne możliwości.Przypomnij sobie,jakie wcześniejsze wydarzenia wywoływały w Tobie podobne napięcia i być może potrafisz wywnioskować,czy tamten niepokój miał uzasadnienie,czy też nie.Taki wgląd na pewno pozwoli ulżyć niepokojowi ale warto spróbować pomocy psychologa,gdyż nierozwiązane problemy z przeszłości mogą powodować identyczne objawy w chwili obecnej,choć jesteś już na innym poziomie rozwoju jako dorosły.Mogą być związane np.z lękiem wobec autorytetów/jak szef/,albo wobec osób podobnych wiekiem/jak rodzeństwo/.Nie jest też wykluczone,że czynnikiem wzbudzającym niepokój jest całkiem inna sytuacja,niekoniecznie związana z pracą lecz z miejscem,w którym mieszkasz. Tak więc,przy pomocy psychologa lub terapeuty będziesz miał okazję do "pożegnania się"z nieświadomymi niepokojami i przeżywania obecnej sytuacji w nowy,zdrowy sposób.Nabędziesz nowej wiedzy o samym sobie i dzięki niej będziesz mógł aktualne wydarzenia postrzegać w sposób adekwatny.