Stres z powodu niemożności załatwienia potrzeby fizjologicznej

Witam serdecznie! Nie wiem, jak mam opisać swój problem, jest on strasznie krepujący, ale postaram się w miarę możliwości opisać to, co mi dolega. Mianowicie, nie wiem co się dzieje, ale przed każdym wyjściem z domu się denerwuję i mam biegunkę, nieważne, czy idę na spacer czy do sklepu, czy do pracy. Najgorzej jest, kiedy wiem, ze gdzieś w pobliżu nie ma toalety, np. jak jestem w supermarkecie, w którym wiem, że nie mam możliwości pójścia do toalety. Denerwuję się i muszę jak najszybciej wyjść. Tak samo jest u mnie w pracy. Prowadzę sklep, w którym jeszcze nie zrobili toalety, mogę pójść do koleżanki, ale się wstydzę. Co innego, gdyby chodziło o siku :( Zawsze jak gdzieś jedziemy w daleką podróż, np. 2 godziny czy 6, boję się, że będziemy stać gdzieś w korku albo nie będzie gdzie się zatrzymać, żebym mogła załatwić swoje potrzeby, to przed każdym takim wyjazdem biorę stoperan :( Strasznie to jest kłopotliwe, nie wiem dlaczego tak mam, czym się tak denerwuję. Nie wiem, co robić, do kogo się udać. Bardzo proszę o pomoc. Jest to dla nie bardzo ważne. Chcę normalnie żyć, mam dwójkę dzieci, chcę chodzić z nimi na spacery, nie martwiąc się o to, gdzie w razie czego pójdę się załatwić.

Witam Panią serdecznie!

Zdaję sobie sprawę, że problem, jaki Pani opisuje jest niezwykle uciążliwy jak i dość krępujący, jednak zdecydowanie jest także do zwalczenia. Cieszę się, że zdecydowała się Pani napisać tego maila, bowiem nie ma najmniejszego sensu przyzwyczajać się do obecnej sytuacji. Proszę się uspokoić z większym optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Niestety nie wiem, co jest przyczyną Pani dolegliwości – są dwie drogi: mogą to być problemy natury psychicznej lub somatycznej. Dlatego zanim zaczniemy się doszukiwać problemów związanych z psychiką warto skonsultować się z lekarzem specjalistą – w tym przypadku gastrologiem. Jeśli lekarz wykluczy biologiczne źródło problemu wówczas zdecydowanie doradzałabym konsultację psychologiczną. Podobne objawy pojawiają się przy różnego rodzaju zaburzeniach psychicznych np. przy nerwicach. Tego typu problemy można jednak zdiagnozować tylko i wyłącznie podczas bezpośredniego kontaktu z psychologiem lub psychiatrą, dlatego serdecznie Panią zachęcam do podjęcia takich działań. Przedstawione przez Panią objawy w obu przypadkach można zniwelować – proszę tylko dać sobie na to szanse i skonsultować się ze specjalistą.

Pozdrawiam