Stresowanie się błahymi sytuacjami, natrętne myśli samobójcze i obniżony nastrój

Dzień dobry. Od dłuższego czasu mam problem ze swoim zachowaniem. Stresuję się błahymi sytuacjami, potrafię nie jeść, nie spać przez dwa dni poprzedzające spotkanie ze znajomymi. Od kilku lat coraz częściej miewam natretne myśli samobójcze, obniżony nastrój, bez przerwy płaczę i wszystkiego się boję. Chciałabym szukać pomocy, ale boję sie, że zostanę wyśmiana. Czy mam podstawy do tego by szukać pomocy u psychologa czy psychiatry? Gdzie mogę się zwrócić?

Dzień dobry,
objawy o których Pani pisze powodują cierpienie i znacznie zaniżają jakość Pani życia.
Nie ma powodu by nadal się tak Pani czuła.
Proponuję jak najszybciej zgłosić się do lekarza psychiatry, który po postawieniu diagnozy zaproponuje odpowiednio dostosowane leczenie.

trzymam kciuki za szybki powrót do równowagi
Aneta Kaluba
www.zmianamyślenia.pl

Dzień dobry, po pierwsze nie ma żadnych podstaw aby została pani wyśmiana, każda osoba ma prawo udać się do psychologa jeśli tylko chce coś zmienić w swoim życiu. Pozdrawiam.