Struktura torbielowata trzustki

Witam,mam pytanie co oznacza struktura torbielowata na pgonie trzustki o wymiarach 17 mm na 20 mm moj tata ma taki opis tomograii dodam ze 13 lat temu mial zapalenie trzustki.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie w przebiegu procesu zaplanego trzustki wytworzyła się torbiel wypełniona płynem. Jeżeli nie będzie się ona rozrastać nie ma powodów do obaw. Konieczna jest okresowa kontrola.