Struktury mózgowe symetryczne, bez zmian ogniskowych

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników usg przezciemiączkowego: Struktury mózgowe symetryczne, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy: rogi przednie komór bocznych minimalnie zaokrąglone, grubości po 5,7 mm. Sploty naczyniaste symetryczne. W prawym widać dwie torbieliki i w lewym jedna, największa w prawym 3mm. Przestrzeń podtwardówkowa nieposzerzona. Szczelina międzypółkulowa nieznacznie poszerzona, grubości 3,9 mm.

Witam. Torbiele pajęczynówki to łagodne uwypuklenia się zbiorników płynu mózgowo-rdzeniowego, nie są zjawiskiem groźnym i najczęściej cofają się w miarę rozwoju dziecka. Jeśli chodzi zaś o poszerzenie przestrzeni międzypółkulowej to nie jest ono duże i przezde wszystkim należy zweryfikować czy wpływa w jakikolwiek sposób na rozwój dziecka. Konieczna jest bezpośrednia ocena neurologa dziecięcego.

Rozumiem,że badanie zostało zalecone u dziecka z jakiegoś konkretnego powodu.
Sugerując się wynikiem badania usg nie ma podstaw do wielkiego niepokoju.
Małe torbielki wchłaniają sie i nie dają nastepstw.
Ale nie wyklucza to to,iż mogą być jakieś nieprawidłowości w badaniu klinicznym -neurologicznym dotyczące neurorozwoju dziecka.
Całość oceny należy do specjalisty.

Pozdrawiam ciepło

badanie wymaga kontroli, nie powinno to rzutować na rozwój dziecka, nie podaje Pani jakie są objawy u dziecka i z jakiego powodu było wykonane badanie