Strupy na czole przy trądziku

Witam, mam 15 lat i od 14 roku życia mam straszny problem z trądzikiem. Wczoraj byłem u kosmetyczki, dzięki której mam okropne strupy na czole. :/ Jak długo będe musiał czekac aż znikną mi z twarzy? Z góry dziękuje za odpowiedz :)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trądzik to powszechny problem w okresie dorastania. Z pewnością nie można doprowadzać do zanieczyszczenia lub nadkażenia zmian powstałych na skórze. Jeżeli drobne krostki przybrały już formę strupa oznacz to, że się goją. Proces ten jednak jest często dość długi i żmudny. Ważne aby nie rozdrapywać strupów i jak wspomniałem na początku zapewnić odpowiednią higienę. Dodam jeszcze iż skóra twarzy jest bardzo podatna na wszelkiego typy zmiany dermatologiczne oraz ma tendencję do pozostawiania na sobie śladów po zmianach skórnych.