Studiowanie psychologii a chorowanie na schizofrenię

Ja z pytaniem ważnym czy mając zdiagnozowaną schizofrenię mogę studiować psychologię stacjonarnie.

Z tym pytaniem najlepiej zwrócić się do swojego psychiatry. Jeśli on nie będzie wiedział to do pracownika Wydziału Psychologii (dziekanatu) na wybranej przez Pana uczelni, który zajmuje się rekrutacją studentów.
Pozdrawiam, J.Pluta

Dzień dobry,

Nie ma formalnych przeszkód w podjęciu studiów psychologicznych przez osobę chorującą na schizofrenię.