Stulejka u 13-latka

czesc. mam 13 lat i podejrzewam, ze mam stulejke; szczegolowo: napletek nie chce zejsc z penisa, tzn. tylko lekko, nie ma mozliwosci wysuniecia go, czy to normalne w wieku 12-13 lat?
13 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, musisz skontaktować się z urologiem. W wieku dojrzewania stulejka jest już objawem niepokojącym i może powodować dolegliwości bólowe podczas stosunków płciowych.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Trudności ze zsunięciem napletka poza żołądź spowodowane są z reguły zbyt wąskim otworem w napletku. Stan taki nazywa się stulejką i może występować w każdym wieku. Leczenie polega na obrzezaniu czyli resekcji (wycięciu) napletka, jest to niewielki zabieg chirurgiczny, który przeprowadza specjalista urolog.
Pozdrawiam

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
Wiesław Mahaczek Urolog
71 poziom zaufania

witam
masz stulejkę, prawdopodobnie nie obejdzie się bez zabiegu
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty