Stwierdzenie astmy oskrzelowej a granie na instrumencie dętym

witam. Dzisiaj stwierdzono u mnie astme oskrzelowa, a od 5 lat gram na instrumencie detym (waltornia). Gram w orkiestrze detej co wiaze sie z czestym, kilkugodzinnym graniem. Czy wplywa to negatywnie na moje zdrowie? Czy powinnam przestac grac lub zmniejszyc czestotliwosc grania?

Witam. Jeśli gra na instrumencie nie powoduje napadów kaszlu, duszności czy swiszczacego oddechu nie ma powodów do niepokoju. Oczywiście konieczna jest ocena lekarza pulmonologa który przeprowadzi bezpośrednie badanie i oceni co jest główną przyczyną występowania ataków astmy.