Stwierdzenie kamicy żółciowej

Witam, mam 31 lat, od 10 lat stwierdzona kamicę żółciową, od 2 m-cy mam częste pobolewania w prawym boku, pod żebrami, miedzy łopatkami, nie po jedzeniu, czasem cos kuje,piecze pod prawym zebrem. Bol nie jest mocny, nie musze brac lekow rozkurczowych. Zrobilam usg, wynik jest taki jak w zeszlym roku tj,: pęcherzyk zolciowy prawidlowej wielkosci, nieznacznie pogrubiale sciany w okolicy dna (do 4 mm grubosci), w trzonie echa trzech zlogow o sr ok 15-18 mm, reszta bez zmian. Czy to moze byc rak?

Nie jesteśmy w stanie z całą pewnością , ani wykluczyć procesu nowotworowego bez badania histopatologicznego. Jednak z Pani opisu przebiegu choroby największe prawdopodobieństwo jest takie , ze jest to kamica pęcherzykowa , ale pogrubienie ścian do 4 mm świadczy o stanie zapalnym. Tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny mogłyby z większym prawdopodobieństwem ocenić pogrubienie ściany i naciekanie na tkanki wątroby.
Obecnie uważa się , że " niema " kamica zwłaszcza o większy konkrementach nie wymaga leczenia operacyjnego. Pojawienie się dolegliwości na tym tle rokuje jednak , że w ciągu roku w 50% pojawią się ponownie. .Warto jednak także rozważyć zaburzenia czynnościowe jelita grubego. Decyzje powinien podjąć chirurg i gastroenterolog

To zapewne nie jest rak, ale pęcherzyk żółciowy zmieniony pozapalnie (ściana pogrubiała) na skutek drażnienia śluzówki pęcherzyka żółciowego przez kamienie. Nie ma nad czym się zastanawiać tylko trzeba usunąć ten pęcherzyk, który wcześniej czy później da powikłania nawet mogące zagrozić życiu.