Stwierdzona schizofrenia u brata, który leczy się psychiatrycznie

Brat leczył sie prywatnie u psychiatry, który stwierdził u niego schizofrenie. Niestety po dłuzszym leczeniu u dokotrora nie stać było mame na dalszą kontynuacje i został zapisany na NFZ . Byliśmy u wielu specjalistów , Ci natomiast swierdzają u niego zaburzenia schizoafektywne. od 3 - 4 lat bierze leki od schizofreni. Nie chce sie leczyć, nie chce isc do szpitala mimo rozmów z mama i lekarzem. Uważa że jest zdrowy a leki bierze bo lepiej jest . Zadnymi sposobami nie da sie namowić, co robic?

Wymienione rozpoznania są z tego samego kręgu diagnozy tzw.schizofreniczne, leczy się je podobnie, czasem pomaga wizyta lekarza w domu pacjenta, jest możliwa na NFZ tzw. porada środowiskowa,pomaga też rozmowa z psychologiem,jeśli są objawy zagrażające zdrowiu pacjenta lub otoczeniu, to lekarz wypisuje skierowanie do szpitala na leczenie bez zgody pacjenta