Sucha skóra na rękach

Dzień dobry. Moim problemem jest bardzo sucha skóra na rękach (czasem aż pęka na kostkach), zwłaszcza jak jest zimno, w lecie problem praktycznie nie występuje. Kremy do rąk niewiele pomagają, chyba że smarowałabym się nimi na okrągło, a nie lubię za bardzo tego uczucia tłustych rąk. Jaka może być tego przyczyna i jak z tym walczyć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najważniejsze w tej sprawie jest odpowiednie nawodnienie organizmu od zewnątrz ale i od wewnątrz. Ilość spożywanej wody powinna być większa niż normalnie. Dodatkowo konieczne jest niestety natłuszczanie dłoni.