Sucha skóra w okolicy nosa, brody i policzków

Witam serdeczne mam problem z moja buzia jzu sama nie wiem co jest grane uzywalam juz chyba wszystkiego co jest dostepne na ryku w pielegnacji skory suchej i wrazliwej...mam strasznie sucha skore w okolicy nosa policzkow brody,smaruje roznymi kremamy i z apteki i dla dzieci i nic spokuj an 10 mina puzniej problem powraca...roznego typu maseczki miodowe kawowe aregowe i nic!!!! :( prosze o pomoc
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Musisz przede wszystkim nawilżyć skórę na zewnątrz przez dobór właściwych kosmetyków i właściwą pielęgnację ,ale i również musisz pamiętać też o nawilżaniu od wewnątrz czyli przez picie wody. Powinnaś wypijać jej ok 1,5 litra dziennie. Twarz powinnaś myć delikatnym mleczkiem unikając mydła.Po umyciu delikatnie ją osuszyć. Przed nałożeniem kremu zastosuj tonik i nałóż odpowiedni krem do cery suchej. Dodatkowo dwa razy w tygodniu zrób sobie peeling, który usunie ten suchy naskórek. Jak nie będziesz widziała poprawy to wybierz się do dermatologa.