Suchość w jamie ustnej u 90-latki

Witam, czym zneutralizować suchość jamy ustnej?Duplikaty śliny? Stosuje żel Biotene Oral Balance a oprócz tego co jeszcze? ( 90-latka, cukrzyca insulinozależna, miażdżyca,utrwalone migotanie przedsionków, niewydolność krążeniowo-oddechowa leki moczopędne - Furosemidium 40 x 1 dziennie)

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Podstawą jest odpowiednie nawodnienie. Pacjentka przyjmuje leki moczopędne i to może znacząco wpływać na suchość w obrębie jamy ustnej. Proponuję skonsultować się z lekarzem prowadzącym, jaka ilość płynów przyjmowanych na dzień jest bezpieczna w odniesieniu do stanu zdrowia pacjentki.