Suchy kaszel a odpowiednie działania

Witam, Zależy mi na dość szybkiej odpowiedzi. Od ponad dwóch tygodni towarzyszy mi suchy kaszel, nasilający się w nocy i nie dający spać w ciągu dnia jest umiarkowany. Brałam już różne lekarstwa, które nie przyniosły efektów. Oprócz kaszlu nie mam żadnych objawów, co mogę zrobić aby objawy ustały ? Kaszel jest strasznie męczący.

Lek. Szymon Suwała

Jeśli kaszel jest z całą pewnością suchy, skuteczne będą leki przeciwkaszlowe oparte na dekstrometorfanie lub kodeinie - dostępne bez recepty są m.in. Acodin lub Thiocodin. W obu przypadkach tabletki przyjmujemy w ilości 1 tabletka 3x dziennie.