Suchy kaszel, ból gardła i biały nalot na języku

Witam, Męczy mnie kaszel już ponad tydzień, nic mi się nie odrywa, jest suchy, do tego dochodzi ból gardła co 2,3 dni. Zauważyłem także biały nalot na języku. Co to może być ? Jak to leczyć ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Suchy kaszel najczęściej pojawia się po infekcji i może trwać nawet 6 tygodni. Jeśli przebył Pan infekcję w ostatnim czasie, sugeruję częste nawilżanie gardła, stosowanie inhalacji z soli fizjologicznej, obniżenie temperatury w mieszkaniu do poziomu <22 st C, zwiększenie wilgotności w mieszkaniu. Jeśli nie przebył Pan infekcji, kaszel ulegnie nasileniu, pojawią się inne objawy, lub trwa to powyżej 6 tyg - należy udać się do internisty lub pulmonologa.