Suchy kaszel i uczulenie na roztocza kurzu domowego u 12-latka

Witam,mój syn ma 12 lat.Jest uczulony na roztocza kurzu domowego-przyjmuje tabl.Zyx.Od prawie dwóch miesięcy zmaga się z suchym kaszlem ,który męczy go tylko wciągu dnia-noce bez kaszlu.Osłuchowo bez szmerów i świstów na oskrzelach.Badanie RTG również nic nie wykazało.Przyjmował Encoroton.Tiocodin,Klabax,-do teraz ma Synbicort lecz własciwie po tych wszystkich lekach nie ma żadnej poprawy.Czy to może być alergia-proszę o poradę

Milena Lubowicz

W pierwszej kolejności proponuję właśnie wizytę u alergologa, gdyż należy właśnie rozpocząć diagnostykę w kierunku alergii lub astmy oskrzelowej.
Pozdrawiam