Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Suplement diety przy zdiagnozowanym Hashimoto

Trzy lata temu zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy (hashimoto). Przyjmuje letrox- 75. Niestety zaczęłam tyć. Mam dopiero 18 lat. Regularnie ćwiczę, ale nie pomaga mi to zrzucić zbędnych kilogramów. Czy mogłabym zażywać jakiś suplement diety który przyspieszyłby/wspomógłby odchudzanie?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Mgr Justyna Luty Dietetyk, Gdańsk
49 poziom zaufania

Szanowna Pani,

niestety suplementy diety nie mają potwierdzonego działa przyspieszającego odchudzanie. Efektywne odchudzanie zawsze wiąże się ze zmianą dotychczasowego stylu życia. W przypadku chorób tarczycy należy pamiętać, że obniżanie ilości kalorii w całodziennej diecie działa odwrotnie do zamierzonego celu - powoduje tycie.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]

0

Witam serdecznie,
Osobiście nie popieram stosowania różnego rodzaju preparatów na odchudzanie. Podczas całego etapu redukcji wagi powinna ,,nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju suplementów diety, a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.
Uważam, że zażywając suplementy na odchudzanie niczego sie Pani nie nauczy i nie popracuje nad zdrowymi nawykami żywieniowymi. Suplement kiedyś się skończy a Pani nie zmieni nic w swojej diecie więc waga znów będzie rosła. Przecież nie będzie go Pani przyjmowała do końca życia. Moim zdaniem w odchudzaniu nie o to chodzi. Nieracjonalne odchudzanie najczęściej kończy się efektem jo-jo, utratą jędrności i elastyczności skóry oraz osłabieniem organizmu.
Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w tego typu suplementy. Zadbałabym o pełnowartościową dietę, a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Panią do dalszego działania. Wielu moich pacjentów wątpiło w swoją silną wolę, obawiało się że nie będą w stanie jeść regularnie ale z czasem wypracowali zdrowe nawyki i teraz cieszą się z utraty kilogramów. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.
Należy jednak pamiętać aby dieta była pełnowartościowa i uwzględniała Pani zapotrzebowanie energetyczne. Powinna być dobrana indywidualnie i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Jeżeli zdecydowałaby się Pani na przejście na dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pani stylu życia.
Zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy