Suplementacja magnezu i witamin przy nerwicy

Dobry wieczor, Bardzo prosze o pomoc w dobraniu magnezu oraz multiwitaminy przy nerwicy. Lekarz polecil mi branie takich suplementow.

Preparaty magnezu i witaminy mogą być stosowane u osób cierpiących na nerwicę, ale nie będą one miały radykalnego wpływu na przebieg problemów psychicznych. Środki te mogą poprawić ogólny stan zdrowia (pod warunkiem, że u pacjenta występują deficyty w zakresie witamin i mikroelemetów), co pośrednio może przynieść częściową poprawę stanu psychicznego. Istotnym jest pytanie czy rozpoznanie nerwicy jest wiarygodne? Jeśli tak to warto podkreślić, że podstawowym leczeniem w przypadku nerwicy jest odpowiednio dobrana psychoterapia, a jeśli nie jest to z jakiś powodów możliwe - adekwatna farmakoterapia. Czasami przy nasilonych objawach nerwicowych istnieją wskazania do leczenia skojarzonego obejmującego łącznie psycho- i farmakoterapię. Jeśli rozpoznanie nerwicy nie zostało postawione przez lekarza psychiatrę lub psychologa klinicznego, warto zgłosić się do wyżej wymienionych specjalistów.

+konieczna terapia.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza