Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam serdecznie,


najbardziej skuteczna w spalaniu tkanki tłuszczowej jest prawidłowo zbilansowana, ułożona indywidualnie dieta redukująca (odchudzająca). Przy utracie w trakcie takiej kuracji około 1 kg masy ciała na tydzień możemy być spokojni, że tracimy tkankę tłuszczową, a nie mięśniową czy też wodę.

Prawidłowo zbilansowaną dietę odchudzającą wraz ze zweryfikowaniem, ile kilogramów powinna Pani schudnąć, przeprowadzi specjalista dietetyk. Warto skorzystać!

Branie na własną rękę jakichkolwiek suplementów, a już szczególnie spalających tkankę tłuszczową!, jest nieodpowiedzialne i może spowodować poważne konsekwencje zdrowotne. Dlatego też takich "wspomagaczy" najlepiej jest unikać, a skupić się na kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych, które nie tylko doprowadzą Panią do upragnionej masy ciała, ale przede wszystkim pozwolą ją utrzymać.


Pozdrawiam
Ewelina Gumiela, mgr dietetyk

0

Witam. Szkoda tracić pieniądze na suplementy, które po pierwsze nie pomagają (nie mają udowodnionego naukowo działania), a po drugie mogą w niektórych przypadkach zaszkodzić. Po trzecie jest to droga na skróty, która może się tylko skończyć efektem jojo. Lepiej wypracować zdrowe nawyki żywieniowe, które pozostaną już na stałe i skupić się na doborze odpowiednich produktów na co dzień. Zachęcam także do konsultacji z dietetykiem, dzięki czemu uzyska Pani wiele profesjonalnych wskazówek jak podejść do odchudzania. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl

Specjalista ds żywienia człowieka.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy