Swędząca moszna - co robić?

Od kilku miesięcy strasznie swędzi mnie moszna. W ciągu dnia można wytrzymać, ale w nocy tak się nasila, że budzę się kilka razy i nie mogę przestać się drapać. Myję się dwa razy dziennie, czasem trzy (po treningu piłkarskim). Do mycia genitaliów używam mydła protex. Stosowałem sudokrem- nic nie pomaga. Stosunki mam tylko z żoną (od 5 lat). Na mosznie nie widać jakiś zmian. Po drapaniu jest zaczerwieniona, występują mieszki włosowe. Swędzi cała skóra moszny, a ostatnio nawet skóra pod moszną, między moszną a odbytem. Co zrobić bez konieczności wybierania się do lekarza?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Lek. Magdalena Szymańska
65 poziom zaufania

Dzień dobry!

Niestety sądzę, że bez wizyty u lekarza się nie obejdzie.

Trudno po opisie stwierdzić co jest przyczyną świądu. Zmianę taką trzeba obejrzeć.

Możemy mieć do czynienia z alergią lub infekcją.

Bardzo prawdopodobna jest infekcja grzybicza,a aby ją skutecznie leczyć niezbędne jest stosowanie odpowiednich leków na receptę.

Uważam, że powinien udać się Pan na wizytę do dermatologa, ponieważ jak Pan doświadczył, domowe sposoby nie przynoszą rezultatu.

Pozdrawiam!

Lekarz medycyny na specjalizacji z dermatologii i wenerologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty