Swędzące drobne krosteczki na ciele

Witam,na ciele,wyskakują swędzące ,drobne krosteczki.Po rozdrapaniu czuć prawie nie wyczuwalną wilgoć.Są pojedyncze,kilka na stopach,na dłoniach,na brzuchu,na łydkach,pośladkach i zewnętrznej stronie ud.Najbardziej dokuczają wiosną i latem,zimą nie ma objawów.Świąd jest dokuczliwy i poprzez rozdrapywanie zostają jakby małe blizny.Dermatolog przepisał mi krem i tabletki na alergię,odczuwam ulgę,ale co roku nawraca.Muszę zaznaczyć, że borykam się z grzybicą paznokci,czy jest jakiś związek?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Raczej nie, prawdopodobnie zmiany, o których mowa są wynikiem reakcji alergicznej. W takiej sytuacji leczenie jest przewlekle.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl