Swędzące i bolesne krostki na wargach sromowych i w okolicy odbytu

mam wielki problem ostatnio zauwazylam bardzo duzo swedzacych guzkow lub krostek na calych wargach sromowych i w okolicach odbytu dodtkowo strasznie mnie to swedzi i boli pomocy co to moze byc
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane zmiany mogą być wynikiem infekcji bakteryjnej lub grzybiczej. Warto jednak także wspomnieć o reakcji alergicznej, szczególnie iż ich umiejscowienie dotyczy więcej niż jednego miejsca. Być może jest to wynik reakcji organizmu na nowy kosmetyk do higieny intymnej bądź składnik proszku.

Witam,
Jeśli zmiany nie przypominają pryszczy/czyraków - zakażenie bakteryjne to oznacza to wyprysk alergiczny lub łojotokowe zapalenie skóry. Proszę natłuszczać krocze balsamem i niezbyt natrętnie myć ta okolicę emolientami a nie żelem do pielęgnacji intymnej. Dodatkowo hydrocortison na noc.
Po 10 dniach bez poprawy proszę zgłosić się do dermatologa.
Pozdrawiam