Swędzące krostki w okolicy kostek

Witam .Od dłuższego czasu swędzą mnie stopy a dokładniej w okolicach kostek .Z początku sprawę zlekceważyłam ,a później zwalałam na komary jednak to trwa już za długo i ciągle w tym samym miejscu . Są to krostki które rozdrapuje za każdym razem do krwi, nie potrafię nad tym zapanować co mi może dolegać czy jakieś badania powinnam wykonać jeżeli tak to jakie ?
KOBIETA ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeżeli mowa o zmianach podobnych do tych na zdjęciu prawdopodobnie są one wynikiem alergii. Na tym etapie nie jestem w stanie powiedzieć co dokładnie mogło ją spowodować. Warto jednak przyjrzeć się dokładnie temu co się je i ewentualne wypróbowac dietę eliminacyjną ( najczęściej uczulają orzechy, cytrusy, czekolada, seler, itp) . Nie wykluczone także iż zmiana proszku do prania lub kosmetyku może być przyczyna objawów. Nie polecam drapania tym bardziej do krwi. Doraźnie można zastosować lek np Zyrtec

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
z opisu wynika:
1. wyprysk alergiczny
2. świerzbiączka guzkowa
3. wyprysk z suchości
decyduje badanie dermatologiczne
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy