Swędzący ból po kanałowym leczeniu zęba

Dzień Dobry. Parę lat temu miałem zęba leczonego kanałowo, lecz po jakimś czasie zaczął się oddzywać uczucie swędzenia zwłaszcza po jedzeniu lekki ból przy nagryzaniu i co jakiś czas "strzały" bólu. Zab został przeleczony na 2 lata był spokój. Ok ms temu pojawiły się te same objawy i dodatkowo ropa. Ząb pzreleczony zaplombowany. I teraz 3 tygodnie po plombowaniu znów ropa, przez te 3 tygodnie ząb był cały czas wrażliwy na nagryzanie i swędzący ból. Nie wiem czy leczyć czy usunąć

Witam!
Konieczne jest RTG zęba! Jeśli są zmiany chorobowe,to tylko lekarz może ocenić ich rodzaj i zadecydować o dalszym postępowaniu,np.leczeniu kanałowym lub jeśli ząb był wcześniej tak leczony to o jego rewizji ! Niestety należy również liczyć się z możliwością usunięcia tego zęba...
Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Sugeruję udać się z tym pytaniem do lekarza dentysty, który szczegółowo odpowie Panu na te pytania oraz wykonana niezbędne badania.

Pozdrawiam.