Swędzący pieprzyk na plecach

witam. mam na plecach pieprzyk taki płaski i nieraz tylko mnie swedzi. on wypukły nie jest, ale nie wiem czy go nie podrażniam bluzką czy czymś. jak moge zabepzieczyc pieprzyk ?? cyz może coś z niego sie wytworzyc ?? dodam iz czsai swedzi. prosze o szczera odp.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każde znamię swędzące, zaczerwienione, itd powinno zostać ocenione przez dermatologa.
Niezaprzeczalnie należy pieprzyk zabezpieczać przed podrażnieniem, np. poprzez zaklejenie go plastrem z opatrunkiem. Można go także usunąć chirurgicznie.