Swędzenie ciała od pasa w dół podczas chodzenia

Witam, zauważyłam od jaskiegoś czasu swędzenie ciała od pasa w dół podczas chodzenia. A ostatnio byłam na basenie na aerobiku i i po bieganiu w wodzie i wykonywanych ćwiczeniach też zaczęło mnie swędzieć ale to już nawet całe ciało. tak wpływa na mnie ruch czyli szybkie poruszanie się. zaczyna się najpierw po woli i stopniowo nasila sie. mam ochote rozdrapac cale nogi - wystarczy jednak ze stane i zaczekam i przechodzi. zaczelo sie okolo 27 lat temu i objawy występowały co jakiś czas.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z odczynem alegricznym. Doraźnie proponuje zastosowanie leków typu Zyrtec.