Swędzenie członka, opuchnięta skóra tuż pod żołędzią

Witam. Pojawił mi się dość nurtujący problem. Kilka dni temu po seksie z partnerką poczułem na drugi dzień swędzenie w jednym miejscu członka oraz zaczerwienienie skóry. Po kilku myciach wodą z mydłem ustąpiło. Wczoraj w trakcie stosunku (bez prezerwatywy) poczułem swędzenie w tym samym miejscu. Po założeniu prezerwatywy i kontakcie z jej wypełnieniem, poczułem pieczenie. Po fakcie okazało się, że zaczerwienienie nieco się rozprzestrzeniło oraz skóra uległa znacznemu zgrubieniu, coś jakby opuchlizna. Zastanawiam się, co to może być i skąd się wzięło, czy być może któreś z nas ma stan zapalny... Dotychczas takie swędzenia (także z poprzednimi partnerkami) pojawiały się bardzo sporadycznie i były raczej efektem otarć. Czytając pozostałe posty, zauważyłem, że może mieć na to wpływ kuracja antybiotykowa. Owszem, jestem po 7-dniowej kuracji, ale miała ona miejsce miesiąc temu. Proszę o pomoc, co robić i do kogo się zwrócić.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Trudno mi jednoznacznie odnieść się do opisywanych zmian, bez możliwości zbadania Pana. Jeśli zmiany się nasilą i świąd się utrzymuje, to niewątpliwie warto byłoby wykonać badanie mikologiczne, potwierdzające grzybicę. Proszę się przemóc i porozmawiać z partnerką, czy i ona zauważyła podobne dolegliwości - wówczas oboje powinniście otrzymać leczenie. Do tego czasu radziłabym unikać stosunków bez prezerwatywy.

Obserwowanych zmian nie wiązałabym natomiast z przebytą miesiąc temu kuracją antybiotykową.