Swędzenie i brązowa wydzielina po zastosowaniu płynu do higieny intymnej

Witam,
w tym roku będę mieć 16 lat. Jeszcze nigdy nie współżyłam z żadnym chłopakiem. Pierwszą miesiączkę dostałam dopiero w tym roku, pod koniec stycznia. Jakiś tydzień temu po zastosowaniu płynu do higieny intymnej (takiego przeciwgrzybicznego) zaczęły mnie swędzieć okolice sromu i wejścia do pochwy, a 3 dni temu pojawiła się ta brązowa wydzielina, która nie ma zapachu, czasem tylko zapach takiego hmmm metalu. Wystraszyłam się tego.
Co mam zrobić? Mama nic nie wie, wstydzę się jej powiedzieć o tym. Liczę na odpowiedź i z góry dziękuję :)
Zakłopotana.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Świąd wywołany był zapewne podrażnieniem przez płyn do higieny intymnej. Jeśli nie powtórzyło się to po zaprzestaniu używania tego środka, to nie należy się tą sytuacją nadmiernie przejmować (oczywiście lepiej już tego płynu nie używać). Plamienia również nie stanowią powodu do niepokoju, ponieważ Twój układ hormonalny nie jest jeszcze dojrzały. Cykle mogą wyregulować się nawet dopiero po 2 latach od pierwszej miesiączki.
Pozdrawiam serdecznie!