Swędzenie nogi tydzień po operacji usunięcia żylaków

Witam, bardzo swędzi mnie noga po operacji usunięcia żylaków. Minął jakiś tydzień od operacji. Szwy zdjęte. Noga w niektórych miejscach swędzi niemiłosiernie. Czy takie objawy sa normalne?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przeczulica na operowanej kończynie może się utrzymywać jeszcze jakiś czas po operacji. Jednak nie wiedząc jaką operację Pani przeszła i z jakich wskazań (leczniczych czy kosmetycznych) trudno jest się jednoznacznie ustosunkować do problemu. Powinna się Pani skonsultować z lekarzem z ośrodka, w którym przeszła Pani operację.

Witam serdecznie, dolegliwości związane z możliwym przecięciem, czy uszkodzeniem drobnych nerwów czuciowych pod postacią niedoczulicy lub czucia opacznego są częstym raczej akceptowalnym powikłaniem zabiegów, mogą występować tygodniami po usunięciu żylaków i jeśli nie towarzyszą im zmiany skórne, postępowanie wyczekujące wydaje się dobrą strategią.
Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog