Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Swędzenie nogi tydzień po operacji usunięcia żylaków

Witam, bardzo swędzi mnie noga po operacji usunięcia żylaków. Minął jakiś tydzień od operacji. Szwy zdjęte. Noga w niektórych miejscach swędzi niemiłosiernie. Czy takie objawy sa normalne?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Autotransplantacja

Przeszczep nie musi kojarzyć nam się z nieznajomym dawcą. Autotransplantacja pozwala na przeszczepienie danej tkanki w obrębie tego samego organizmu. Jest ona stosowana m.in. w leczeniu szpiczaka mnogiego.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Przeczulica na operowanej kończynie może się utrzymywać jeszcze jakiś czas po operacji. Jednak nie wiedząc jaką operację Pani przeszła i z jakich wskazań (leczniczych czy kosmetycznych) trudno jest się jednoznacznie ustosunkować do problemu. Powinna się Pani skonsultować z lekarzem z ośrodka, w którym przeszła Pani operację.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Witam serdecznie, dolegliwości związane z możliwym przecięciem, czy uszkodzeniem drobnych nerwów czuciowych pod postacią niedoczulicy lub czucia opacznego są częstym raczej akceptowalnym powikłaniem zabiegów, mogą występować tygodniami po usunięciu żylaków i jeśli nie towarzyszą im zmiany skórne, postępowanie wyczekujące wydaje się dobrą strategią.
Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i angiologii. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz certyfikat PTU w dziedzinie ultrasonografii naczyń. Członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Autor licznych publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy