Swędzenie oczu po wykonaniu makijażu

od pewnego czasu bardzo mbie swedza oczy, czesto po pomalowaniu.prosze o pomoc

Milena Lubowicz

Być może to reakcja alergiczna na kosmetyki? Może w ostatnim czasie zmieniła Pani któryś kosmetyk do makijażu?
Pozdrawiam

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Świąd może być wywołany wieloma przyczynami, jak: infekcja, alergia, uraz, wpływ suchego powietrza. Na podstawie Pani opisu można przypuszczać, że świąd może być spowodowany kosmetykami stosowanymi do makijażu oczu - może warto pomyśleć o ich zamianie na inne kosmetyki, które są hipoalergiczne. Jeżeli problem będzie się utrzymywał, zalecam wizytę u lekarza okulisty. Pozdrawiam.