Swędzenie odbytu i zaparcia

Od paru tygodni mam zaparcia. Na początku strasznie swędział mnie odbyt i myślałam, że to po antybiotyku, lecz przy wypróżnianiu czułam straszny ból odbytu oraz krew na papierze. Zaczęłam smarować posterisanem i świąd ustąpił i krwi na papierze już nie było, lecz ból po wypróżnieniu jest dalej. Czy to faktycznie mogą być hemoroidy? Czy mogę dalej smarować tą maścią?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taka etiologia jest jak najbardziej możliwa. Wskazana jest konsultacja z proktologiem.