Swędzenie piszczeli i łydek

Dzień dobry, Od jakiegoś czasu swędzą mnie piszczele i łydki. Mogę drapać aż do czerwoności. Co to może być? Swędzenie jest bardzo dokuczliwe i niekiedy trudno przestać się drapać. Czy jest jakaś maść, krem lub inny lek, który zapobiegnie temu swędzeniu? A może to objaw jakiejś poważnej dolegliwości? Może choroby? Jeżeli tak to jaka choroba może zaczynać się od swędzenia piszczeli i łydek? Nie mam innych objawów. Nic mnie nie boli i mi nie dokucza. Tylko to swędzenie piszczeli i łydek jest bardzo dokuczliwe i uciążliwe. Bardzo proszę o informacje co może być przyczyną swędzenia, którego trudno się powstrzymać. Z góry dziękuję za szybką poradę. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż jest to wynik reakcji alergicznej lub np zaburzeń krążenia. Wato skonsultować się z dermatologiem.

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiem reakcji alergicznej na stosowane kosmetyki, przesuszenia skóry lub zażywania zbyt gorących kąpieli. Proszę pamiętać o optymalnym nawilżaniu skóry.