Swędzenie pochwy a globulki i maść Travocort

Witam, ginekolog przepisał mi gynalgin na 5 dni po 1 globulce, ponieważ w wymazie wyszły bakterie gram dodatnie, nie przepisał mi nic do smarowania na zewnątrz. Czy mogę smarować okolice pochwy travocortem(odczuwam swędzenie warg sromowych) stosując jednocześnie globulki gynalgin? I czy mogę przerwać stosowanie globulek na czas miesiączki i po niej dokończyć leczenie?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Przeciwskazania HTZ

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Nie zaleca się przerywania stosowania leku, ponieważ efekt terapeutyczny nie będzie zachowany. Można zastosować dodatkowy lek. Warto jednak pamiętać iż w swoim składzie ma on substancję czynną skierowaną w kierunku grzybicy a jak sądzę Pani Ginekolog sugeruje wystąpienie infekcji bakteryjnej opierając się na podstawie wymazu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty