Swędzenie skóry głowy oraz łupież

Dobry wieczor ... mam takie pytanie ... mam dziwne uczulenie skory glowy strasznie swedzace i wyglada tak jakbym miala lupiez . Jak to drapie to odrywam duze biale platy ... niewiem jaksobie z tym poradzic i leczyc ... lekarz powiedzial mi ze to luszczyca ale czy to mozliwe zebym przez 2 lata miala to tylko na glowie i za uszami ... prosze o rade .

Witam.
To może być lojotokowe zapalenie skóry,zwłaszcza że swędzi. Można spróbować przed myciem głowy nakładać emulsję z mocznikiem SQUAMAX na 2 godziny,nastepnie mycie głowy szamponem np.PIROLAM. Zabieg powtarzać początkowo codziennie,po poprawie co 2 dni.Ważne częste mycie glowy,gdyż lojotok powoduje zaostrzenia. Nie można calkiem
wykluczyc łuszczycy,ale to już konieczna byłaby wizyta.