Swędzenie skóry i bąble a proszek do prania

Witam serdecznie mam pytanie ,od paru dni ,moje dzieci swędzi skóra a potem gdzie niegdzie pojawiaja sie bable takie jak po ugryzieniu jakiegos owada ,niestety zdarza sie ,ze je drapia i wtedy one rona.Jaka moze byc przyczyna? wkluczam wszy/skora glowy tez pokryta bablami i swedzi/ oraz świerz oraz ugryzienia! Ale zmieniłam proszek do prania -kupiłam ostatnio w Biedronce Persil czy to moze powodowac alergie?,mnie tez juz wszystko swedzi ale babli nie mam jesazcze.Pozdrawiam irena

Jan ZajÄc

Witam. Prawdopodobnie mówi Pani o tzw. pokrzywce. Jest to kontaktowa reakcja alergiczna, która może być spowodowana m.in. zmianą proszku do prania.