Swędzenie skóry i twardy brzuch wieczorami w 16. tygodniu ciąży mnogiej

Witam! Jestem 30-latką, aktualnie w 16 tygodniu ciąży mnogiej. To moja pierwsza ciąża. Jestem osobą szczupłą i wysoką (171cm, 58kg wagi przed ciążą - teraz 60,5kg). Mój brzuch w ostatnich tygodniach stał się napięty, skóra mocno swędzi po prawej i lewej stronie. Wieczorami brzuch jest znacznie większy i twardy. Młode matki z mojego otoczenia uważają, że te objawy są niepokojące. Wizytę u ginekologa mam za 5 dni.Czy przy mojej budowie to nie naturalne (rosnąca macica)Istnieją powody do niepokoju?

Witaminy w ciąży

Małgorzata Panek

Świąd skóry może świadczyć o nieprawidłowym funkcjonowaniu wątroby jako powikłaniu ciąży. Powinna Pani koniecznie udać się do ginekologa, który dodatkowo oceni czy przyrost masy ciała i obwodu brzucha jest prawidłowy.
Pozdrawiam