Swędzenie skóry na palcach ręki i nogi a reumatoidalne zapalenie stawów

Witam 2lata temu miałem lekkie zapalenie reumatoidalne paców lewej ręki. Zaczęło się to od swędzącego guzka na kości palca lewej ręki. Byłem u lekarza robiłem badania brałem leki i przeszło. Teraz zaczęło się to samo ale na prawej ręce. Idę jutro do lekarza. Tylko problem jest w tym że wyskoczyło mi to palcach stóp i na tylnym ścięgnie stopy koło pięty. W nocy strasznie swędzi. Można jakoś złagodzić ten świąd. I czy to oznaka że to znowu powróciło. Strasznie się boje bo trwa to już 3 dni. Pomocy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Doraźnie można zastosować dostępne w aptekach preparaty przeciwhistaminowe.