Swędzenie skóry w sytuacjach stresowych a nerwica lub problem dermatologiczny

Nerwica czy problem dermatologiczny? Mniej więcej od 15 roku życia gdy się zaczynam czymś denerwować to zaczyna mnie swedziec skóra, głównie na plecach, czasem głowie i rękach. Towarzyszy temu uczucie kurczenia sie skóry. Czuje wtedy jakby była całkiem sucha. Podobne jest zaraz po kapieli. Pomaga trochę nawilżanie jej balsamem lub oliwka. Co może być tego przyczyną, do kogo się zglosic?

Dzień dobry!

Wiele chorób o charakterze psychologicznym i medycznym jest powiązanych ze sobą. Stres, napięcie emocjonalne może potęgować objawy choroby dermatologicznej. Proszę skonsultować się zarówno z lekarzem dermatologiem, jak i lekarzem psychiatrą i psychologiem.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Najlepiej jeśli skorzysta Pani z konsultacji u psychoterapeuty, i on po zbadaniu - najwyżej zasugeruje konsultacje u innych specjalistów, jeśli będą konieczne.