Swędzenie skóry z tyłu głowy

Swędzi skóra z tyłu głowy tuż nad karkiem. Spirytus lub woda po goleniu sprawiają, że w chwili posmarowania tego miejsca (nie czuć nic pod palcami) chwilę zapiecze i swędzenie na pewien czas ustaje. Co może być przyczyną?

Małgorzata Panek

Zarówno spirytus jak i alkohol zawarty w wodzie po goleniu mogą wysuszać skórę. Radziłabym zmienić kosmetyki. W przypadku nie ustępowania świądu lub pojawienia się zmian skórnych, proszę udać się do dermatologa.
Pozdrawiam

Swędzenie skóry głowy w okolicach karku może być związane w wieloma chorobami, z grzybicą, łojotokowym zapaleniem skóry, z odparzeniem lub alergią na szampon. Ciężko dać konkretną odpowiedź, nie widząc skóry. Najlepiej udać się do lekarza,a w między czasie można zastosować żel z aloesu, krem z d-pantenolem itp łagodzące środki. Na pewno stosowanie kosmetyków na alkoholu nie jest wskazane.

Pozdrawiam
Paulina Dziedzic
piekna-naturalnie.pl