Swędzenie sromu w nocy - co robić?

Witam! Od jakiegoś czasu dokucza mi silne swędzenie sromu. Przez dzień nic nie jest, natomiast w nocy budzi mnie silny świąd, innych dolegliwości nie mam.

ponad rok temu

Witam!

Świąd sromu, nasilający się w nocy, może być objawem różnych chorób (infekcje, podrażnienia, uczulenie, pasożyty - np. owsiki). Najczęściej jednak u młodych kobiet spowodowany jest  grzybicą. Proszę udać się do ginekologa, który po badaniu może postawić dokładne rozpoznanie i zlecić leczenia.

Pozdrawiam!